Gaiļbiksīšu ziedus ievāc drīz pēc uzplaukšanas. Zied pakāpeniski, Latvijā ievās no aprīļa beigām līdz maija pirmajai pusei. Tautas medicīnā gaiļbiksīšu ziedus lieto klepus gadījumā, kā vieglu nomierinošu un diurētisku līdzekli, var palīdzēt pie hroniskiem vēdera aizcietējumiem. Senatnē ziedu tēju deva bērniem kā profilaktisku līdzekli pret spalīšiem (parazītiem). Ziedus kā tēju parasti pagatavo aplejot. Tiem ir maiga, patīkama garša, labi piemērota bērniem.
Gaiļbiksīšu lapas ievās drīz vien pēc ziedu noziedēšanas. Latvijā parasti no maija vidus līdz maija beigām. Maija beigās paaugusies zāle var sagādāt grūtības atrast un ievākt gaiļbiksīšu lapas. Lapas pamatā izmanto kā vitamīnu avotu. Svaigā veidā lietojamas uzturā līdzīgi kā salātu lapas, savukārt izkaltētā veidā varam lietot kā zāļu tēju vai piedevu ēdieniem. Lai gaiļbiksīšu lapas būtu ērtāk lietot uzturā, tās var samalt un piebērt kā uztura bagātinātāju dažādiem ēdieniem. Lapas kā tēju parasti pagatavo aplejot.
Lai izprastu pamatprincipus pēc kuriem vadīties pagatavojot ārstniecības augu dzērienu, ieteiktu izlasīt rakstu "Kā pareizi pagatavot zāļu tējas?".
Esiet aicināti SEKOT YouTube kanālam Ceļošana. Biškopība. Latvijas zāļu tējas, spiediet ABONĒT! Skatieties "Latvijas Zāļu tējas & ārstniecības augi" video, lasiet aprakstus un iepazīstiet Latvijas savvaļas ārstniecības augus: kā tos droši atpazīt un izmantot veselībai un labsajūtai, atklājiet sev zāļu tēju sniegtos labumus! Izpētiet Latvijas ārstniecības augu dziedinošo spēku!
Tiešā saite uz iegādei pieejamo zāļu tēju & ārstniecības augu sortimentu http://dabaveselibai.blogspot.com/p/iegadei-arstniecibas-augi-un-zalu-tejas.html
Nepalaidiet garām aktuālo informāciju, SEKOJIET lapai https://www.facebook.com/zalutejas
Augu izcelsmes produktu pārstrāde mājas apstākļos reģistrēta Latvijas Republikas Pārtikas un veterinārajā dienestā.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru